Для Іт

За великим рахунком, інтерв’ю не розкрило тему “чому я вибрав саме Україну”. Скоріше, дало зрозуміти, що попри всі негаразди, є досить сильні аргументи “за”, які лишились за кадром. Що Джону не сподобалось в Україні, так це становище людей похилого віку, а саме — бідність та незахищеність.

Аналогічної думки дотримується і Дмитро Сирота з SDM Partners, і Дмитро Овчаренко з Alcor. ФОПи виконують роботу на підставі договорів підряду з українською юридичною особою – власне IT-компанією. Зазвичай ця юрособа має форму товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ). Тобто при всьому бажанні бути законослухняним, мушу констатувати, що це буде прямо дуже невигідно для українських ФОПів. Проконсультувалися з цих питань з банкірами, і виявилося, що дуже мало європейських банків взагалі можуть відкривати рахунки на українських підприємців. Річ у тім, що аутсорс — це не високомаржинальний бізнес.

Процедура відкриття ФОП для IT нічим не відрізняється від звичайної реєстрації. Експорт програмного забезпечення звільняється від ПДВ – для айтішників зараз діє пільговий режим. Також до 2023 року тимчасово звільняється від ПДВ продаж і перепродаж софта.

Серед понад 440 польських ігрових студій є щонайменше сім єдинорогів. Найбільш відомий – CD Red Project, розробник Cyberpunk та «Відьмака». Також з Польщі працюють менеджери Meta, Uber та Netflix, які відповідають за діяльність компаній в Україні.

При оплаті пакету на рік – знижка 10%;Активація та обслуговування “Клієнт-банк”БезкоштовноПлатежі на рахунки в Credit AgricoleБезкоштовноПлатежі на рахунки в інших банкахПерші 5 платежів – безкоштовно. «Для колишніх ФОПів як я високі податки спочатку були шоком, але зараз я вважаю, що це нормально і по-європейськи», – каже Білий, хто працює за трудовим договором. У режимі IP box податок на прибуток від продажу окремих об’єктів інтелектуальної власності може складати 5%. Тому ІТ-підприємці віддають перевагу спрощеній системі оподаткування. Для успіху необхідна особиста присутність керівництва.

Але є інша частина експертів — і я відношуся до них — які вважають, що це все ж таки потенційно відкладена проблема. Тому не рекомендуємо масово обирати подробиці на нашому сайті цей варіант компаніям і окремим ФОПам. Зараз для багатьох «новаторів» на перший план вийшов також патріотичний мотив вступу до «Дія City».

Тобто це були люди, які, найімовірніше, вірили і чекали старту проєкту. З квітня порожні автобуси, які поверталися в Україну, стали завантажувати гуманітаркою. Зробили склад у Кракові, почали працювати з іншими організаціями, які цим опікуються. Таким чином доставили близько 300 тонн гуманітарної допомоги, ще возили пальне, медикаменти. Серед цих айтівців й справді є ті, хто проти Путіна, війни, за демократію та підтримують Україну, – вони тікають зі своєї країни через страх стати гарматним м’ясом. Файли cookie є невеликими текстовими файлами, які іноді завантажуються на ваш комп’ютер або мобільний пристрій при першому відвідуванні нашого веб-сайту, щоб ми могли запам’ятати вас.